Çfarë ndodh nëse dështon takimi me Kurtin?/ Rama: Jeta vazhdon

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

I pyetur se çfarë do të ndodhë nëse Albin Kurti do të  refuzojë sërish takimin që Rama i ka kërkuar ditën e nesërme pas anulimit të mbledhjes së dy qeverive, Rama tha se jeta vazhdon.

Por sipas Ramës, jeta do vazhdojë keq për Kosovën dhe madje aspak mirë për Kurtin.

Asgjë jeta vazhdon, keq për Kosovën fatkeqësisht, aspak mirë edhe për kryeministrin e Kosovës, se në vend që të jetë në të gjitha instancat e mundshëm për të vazhduar të komunikojë dhe të bëjë marrëdhënie ndërkombëtare për shtetin që përfaqëson s’do ta ketë të mundur.

Ne do vazhdojmë, vëllazërinë se kemi politikë, e kemi një vëllazëri që buron nga gjaku i njëjti, gjuha e njëjtë, por ne nuk bëhemi palë në një absurd.

Do ishte tradhti e madhe që do i bënim Kosovës, por edhe një çmenduri për Shqipërinë. Ne i kemi detyrë t’ia themi po aq cipë sa e ka qef Albini kur i thotë vetë.

Të fundit

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Lajme të tjera

Web TV