Vodhi një palë syze dielli në aeroport, arrestohet politikani i njohur (Emri)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë së Kuqe të Norvegjisë, Bjornar Moxnes, është arrestuar për vjedhje syzesh të shtrenjta dielli në aeroportin e Oslos.

“USA Today” raportoi se Moxnes u ndalua në Gardermoen pasi u zbulua se ai kishte dalë nga një dyqan në aeroportin e Oslos me syze të shtrenjta që nuk i kishte paguar.

Ngjarja ka ndodhur dy javë më parë dhe politikani i ri Moxnes ka thënë se i ka futur “rastësisht” syzet në çantën e tij.Ai është gjobitur me 3.000 kuna norvegjeze (255 euro).

Moxnes ka deklaruar në profilin e tij në rrjetin social Facebook se policia po bën punën e saj dhe se kjo ishte një përvojë e turpshme për të.

Politikani norvegjez ka thënë se nuk ka justifikime dhe se duhet të pranojë pasojat e kësaj situate.

Të fundit

E gjithë familja Meta e dyshuar! Zbardhen detaje të reja nga krimi horror në Durrës

Shtatë persona janë shoqëruar në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës ku 19-veçarja Hygerta...

Marrin pjesë në 135 koncerte në një vit, çifti në Maryland thyejnë rekordin botëror

Një çift nga Maryland treguan entuziazmin e tyre për muzikën ‘live’ kur thyen një rekord botëror Guinness duke ndjekur 135 koncerte në një vit...

Nëse lexoni këtë studim nuk do t’i lini më fëmijët me gjyshërit

Në epokën e teknologjisë moderne, shumë fëmijë kalojnë rreth gjysmën e kohës së tyre duke vizituar gjyshërit duke parë video ose duke luajtur lojëra...

Kush nga banorët e BBV ka fituar më shumë ndjekës në “Instagram”? Nuk do ta besoni

Social Top 5 është rubrika që jepet çdo të premte në emsionin Live from Tirana ku analizohen shifrat e ndjekësve të banorëve në Instagram. Albi...

U transferua në merkaton e janarit, Bayern pritet të largojë anglezin në fundin e sezonit

Gazeta e njohur gjermane Bild njoftoi sot (e premte) se futbollisti anglez, Eric Dier do të largohet papritur nga Bayern Munich në verë. 30-vjeçari anglez...

Lajme të tjera

Web TV