Listimi i titullit të parë korporativ në Bursën Shqiptare/Ibrahimaj: Moment i rëndësishëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj mori pjesë sot në ceremoninë e listimit të titullit të parë joqeveriar të Bursës Shqiptare.

Ajo u shpreh se, “është pa dyshim një moment i rëndësishëm për tregun shqiptar të kapitalit, pasi u jep mundësi investitorëve të shtojnë kapitalin dhe të ardhurat, duke ndikuar kështu në zhvillimin e qëndrueshëm të ekonomisë”.

Ne, theksoi Ibrahimaj, “kemi krijuar të gjithë kuadrin e nevojshëm rregullator dhe ligjor dhe jam e bindur se pionierët e këtij tregu do të shërbejnë si udhërrëfyes të përvojës së suksesshme të listimit në Bursën Shqiptare të Titujve”.

Të fundit

Çfarë fiton Shqipëria duke ndihmuar Kievin? Rama: E bëjmë për veten, ndihemi të kërcënuar

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë konferencës së përbashkët për media me Presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky se Shqipëria...

Rama: Lufta e Rusisë është kërcënim ekzistencial ndaj të ardhmes

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën deri në fitoren e luftës brenda mundësive të veta.Në konferencën e përbashkët...

Çfarë ndodhi? Romeo Veshaj bën deklaratën e papritur: Jam gati të bëj valixhet…

Romeo Veshaj është shprehur mbrëmë se është gati të marrë valixhet dhe të dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP 3”. Këtë e tha...

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? ja si përgjigjet presidenti Zelensky

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, i pyetur nga gazetarët në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka folur në lidhje me mundësinë...

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të ndihmohet me të gjitha mjetet...

Lajme të tjera

Web TV