Kë po kërkojnë? FNSH aksion në Gramsh, 3 të ndaluar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zhvilluar një operacion paraditen e kësaj të marte në Gramsh. Mësohet se objekt i aksionit ka qënë skedimi i personave me të shkuar kriminale dhe kontrolli i mjeteve të luksit.

Kujtojmë se në aksionin anti-drogë të zhvilluar pak ditë më parë ku u ndaluan 45-persona pati edhe nga bashkia e Gramshit. Sakaq sipas burimeve jo zyrtare në aksionin e sotëm jane ndaluar 3 persona të shpallur në kërkim si dhe janë dërguar për verifikim në komisariatin e policisë së Gramshit edhe 5 automjete ku po pyeten drejtuesit e tyre pasi ka dyshime se janë të vjedhura.

Ndërsa aksioni është duke vijuar në vëmendjen e bluve për bashkinë e Gramshit është monitorimi dhe luftimi i kultivuesve të lëndëve narkotike.

Të fundit

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

Lajme të tjera

Web TV