VIDEO/ Debutim ëndrrash me Inter Miamin, Messi shënon gol spektakolar në minutën e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një debutim ëndrrash, siç mund ta bëjnë vetëm të mëdhenjtë, ose më i madhi nga të gjithë. Debutimi i Leo Messit me Inter Miami ishte një sukses i jashtëzakonshëm.

36-vjeçari argjentinas, i cili u prezantua me madhështi të dielën e kaluar para ttifozëve të rinj, u hodh në fushë në minutën e 54-t kundër skuadrës meksikane Cruz Azul, së bashku me ish-shokun e tij të skuadrës së Barcelonës, Sergio Busquets. Zhurma e 20.000 shikuesve dhe brohoritja ‘Messi, Messi, Messi’ sollën zyrtarisht një epokë të re për futbollin amerikan.

Shiriti i kapitenit iu dorëzua menjëherë kampionit të botës dhe ish-lojtari i PSG-së nuk vonoi t’i merrte gjërat në dorë, duke u vendosur në qendër të lojës së skuadrës së trajnerit Tata Martino. Duke hyrë në fushë me Inter Miami në avantazh 1-0, Messi pa Cruz Azul të barazonte në minutën e 65-të.

Më pas skenari shkroi fundin perfekt të historisë, duke vendosur gjithçka në minutën e 94-t, kur gjyqtari i ndeshjes akordoi goditje dënimi për vendasit. Leo shënoi një super gol, ai i fitores në “frymën e fundit”, me këmbën e tij të majtë.

Stadiumi shpërtheu së bashku me fishekzjarrë, shokët e skuadrës përqafuan liderin e ri dhe dikush shpërtheu në lot në tribunë. Ai ishte David Beckham. Në atë moment, pronari i Inter Miamit pa një ëndërr që e kishte dashur për shumë vite duke u realizuar: Messi në Amerikë për të predikuar futbollin.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV