Humb shpresat për të fituar? Putin: Ukraina ka përparuar në vijën e frontit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti rus Vladimir Putin pranon se Ukraina ka përparuar në vijën e frontit, duke thënë se operacionet ushtarake ukrainase janë intensifikuar ditët e fundit. Megjithatë, ai pretendon se Ukraina nuk ka pasur sukses në asnjë front.

Analistët ushtarakë perëndimorë kanë thënë se një kundërsulm i rëndësishëm nga trupat ukrainase depërtoi dje pozicionet mbrojtëse ruse në jug, shkruajnë mediat e huaja. 

Nga ana tjetër, Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se forcat ukrainase po vazhdonin, siç i quajti sulmet “të pasuksesshme” në disa fronte. Ai raportoi se forcat ruse kishin zmbrapsur sulmet rreth fshatit Klishchiivka pranë Bakhmut, dhe në veri të Robotyne në vijën e frontit në rajonin e Zaporizhzhia.

Të fundit

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar i klan news me një...

Lajme të tjera

Web TV