Djali ukrainas njeh fytyrën e babait mes fotove të kujtimit të të rënëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fotoja e një fëmije ukrainas që njeh fytyrën e të atit mes fotove të të rënëve në betejë është bërë virale në rrjetet sociale si simbol i vuajtjes së një populli, shkruan gazeta italiane ”Il Corriere della sera”.

”Djali i vogël po ecte me nënën e tij nëpër rrugët e qytetit të tij dhe përgjatë trotuarit të këmbësorëve, në secilën fasadë të disa instalimeve në formë kubi bie në sy fytyra e një ushtari ukrainas që ka vdekur në luftë”, shkruan gazeta.

”Nëna duket se e pyeti të voglin e saj se “ku është babi?”. Djali njeh fytyrën e të atit në një nga fotografitë dhe vrapon drejt tij për ta përqafuar”, shton ajo.

Të fundit

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Ka një mënyrë të kuptohet, nëse politika është peng i këtyre bandave që po arrestohen

Nga Mero Baze Operacioni i madh i SPAK ndaj 7 grupeve kriminale më të rrezikshme në Shqipëri, po mban të mbërthyer opinionin publik për shkak...

Lajme të tjera

Web TV