Barcelona triumfon minimalisht në miqësoren ndaj Milanit, goli i Ansu Fatit vulos sfidën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sërish humbje për Milanin në turneun amerikan, ndërkohë që Barcelona siguron një tjetër fitore pas asaj në El Clasicon përballë Real Madrid.

Kampionët e Spanjës iu falën eurogolit të Ansu Fati për të thyer 1-0 kuqezinjtë e Stefano Piolit në Nevada.

20-vjeçari u fut në fushë në pjesën e dytë dhe në minutën e 55’ realizoi golin që vendosi sfidën. Një gol fantastik!

Jules Kounde ishte ndalur nga shtylla në pjesën e parë, teksa uruguaiani Ronald Araujo gjeti golin e dytë për Barçën. Por u anulua sepse mbrojtësi ishe në pozicion të parregullt.

Milani luftoi fort, por bëri pak, teksa rrezikoi vetëm në disa raste me Rafael Leaon. Dhe nuk ia doli të evitonte humbjen e radhës pas atyre me Real Madrid dhe Juventusin (penallti).

Skuadra italiane luan miqësoren e radhës kundër Monzës (8 gusht). Në të njëjtën datë zbresin në fushë edhe djemtë e Xavit. Që do të sfidojnë anglezët e Tottenhamit.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV