Berisha mbledh Këshillin Kombëtar, ja çfarë pritet të diskutohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha mbledh Këshillin Kombëtar.

Gazetari  raporton për News24 se pritet të diskutohet për analizën e brendshme të grupimit të Berishës për zgjedhjet lokale të 14 majit.

“Në mbledhjen e sotme pritet të diskutohet për analizën e brendshme për 14 majin. Në një mbledhje më parë, Berisha njoftoi se do të thirrej Këshilli Kombëtarë për të bërë analizë për zgjedhjen e 14 majit.

Ata kamë regjistruar vjedhjen e procesit të votimeve nga qeveria dhe bandave të krimit, sipas Berishës. Sakaq është bërë e ditur se ky raport i është dërguar ndërkombëtareve për të mos njohur zgjedhjet lokale. Berisha është shprehur se do të zbatojë nen për nen Statutin. Që ka miratuar me Këshillin Kombëtar dhe Kuvendin Kombëtar. Është shprehur se do shkojë në votëbesim, sipas Statutit.

Kjo pritet të shihet se kur do ndodhë, por gjasat janë për në shtator. “ raporton gazetari

Të fundit

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit

Torino në veri të Italisë u godit dje nga një stuhi e papritur breshëri që solli gjithashtu rreth 80 mm shi dhe veshi rrugët...

Lajme të tjera

Web TV