PS mbledh grupin parlamentar, ja çfarë u diskutua

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama mblodhi paraditen e sotme në Kryesinë e Kuvendit Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste.

I pranishëm në mbledhje ishte edhe vetë kryeministri Rama. Raportohet se kreu i PS ka dhënë udhëzimet për deputetët për sa i përket organizimit dhe zgjedhjet në parti.

Gjithashtu është diskutuar për amnistinë penale që të futet në rendin e ditës në seancën e së enjtes, por duke e nënvizuar vetëm nëse do të kenë të sigurta edhe votat e PD.

Kreu i grupit parlamentar Bledi Çuçi ai që ka shpjeguar për deputetët socialistë marrëveshjen me PD-në dhe vendimet e konferencës së kryetarëve, për ti dhënë fund protestës së deputetëve demokratë në Kuvend.

Rama është larguar më herët nga mbledhja e grupit dhe më tej zhvilloi një takim me kryparlamentare Lindita Nikolla. Këtij takimi, iu bashkuar dhe Çuçi./O.S

Të fundit

VIDEO/ Erjola Doçi feston ditëlindjen, merr urimin e veçantë nga personazhi i njohur

Një prej të ftuarave në festën e organizuar me ish-konkurrentët e “BBV3” dhe jo vetëm, ka qenë dhe moderatorja...

Kush e vrau Musolinin? Rindërtime, pyetje dhe hipoteza alternative

Në orën 16:10 më 28 prill 1945 u vranë Benito Mussolini dhe Claretta Petacci. Walter Audisio qëlloi. Apo ndoshta jo? Hipoteza dhe rindërtime. Kush i...

Një tjetër mister rreth piramidave u zgjidh, si i ndërtuan egjiptianët në shkretëtirë?

Si ndërtuan egjiptianët piramida në shkretëtirë, duke transportuar gurë gjigantë, pa mjete teknologjike? Ata shfrytëzuan një degë të Nilit, e cila tani është zhdukur. Përveç...

Historiani Alexey Komarov: “Ndihmë e paçmuar” për çlirimin e Norvegjisë prej nazistëve

80 vjet më parë u nënshkrua një marrëveshje midis BRSS dhe Norvegjisë Svyatoslav Knyazev, Ekaterina Kiyko 80 vjet më parë, më 16 maj 1944, vendet anëtare...

28 maj 1937/ Wolgsvagen, makina popullore që u motivua nga Nacional Socialistët gjermanë

Themelohet prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen. Volkswagen përkthehet si “makina e popullit” në gjuhën gjermane. Slogani aktual i reklamave ndërkombëtare të kompanisë është thjesht...

Lajme të tjera

Web TV