test

Historia e saj bëri bujë/ Ja sa është rritur vogëlushja që lindi nën rrënojat e tërmetit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 goditi Sirinë dhe Turqinë më 6 shkurt të këtij viti, duke shkaktuar më shumë se 50,000 të vdekur dhe duke shkatërruar qytete të tëra.

Shumë nuk ia dolën të gjallë nga ndërtesat që u shkatërruan por përmes rrënojave, një foshnjë arriti të dilte e gjallë, vetëm disa orë pasi kishte lindur.

Historia e saj bëri bujë botërore/ Shikoni sa është

Historia e Afras së vogël bëri bujë botërore. Në rrënojat e shtëpisë së saj, nëna fatkeqe e vajzës kishte arritur ta sillte në jetë. Fatkeqësisht, sapo lindi fëmijën, gruaja humbi jetën ndërsa shpëtimtarët arritën ta nxjerrin të gjallë foshnjën nga rrënojat e shtëpisë së tyre, e cila kishte ende kordonin e kërthizës.

6 muaj pas kësaj ngjarje tragjike, vajza e vogël jeton e lumtur me dajat e saj. Në pamjet e siguruara nga mediat e huaja, foshnja shihet pranë dajës e shëndetshme dhe e buzëqeshur.

Historia e saj bëri bujë botërore/ Shikoni sa ështëHistoria e saj bëri bujë botërore/ Shikoni sa është

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV