Alarm për cunami? Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.2 godet këtë vend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë 6.2 goditi rajonin e ishujve Filipine të martën, tha Qendra Gjermane Kërkimore për Gjeoshkencat (GFZ).

Tërmeti ishte në një thellësi prej 31 km (19.26 milje), tha GFZ.

GFZ më herët tha se tërmeti kishte një magnitudë 6.8 ballë, me një thellësi prej 10 kilometrash. Ndërkohë, nuk dihet nëse goditja e fortë ka shkaktuar dëme materiale apo në njerëz./  S.M

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV