Kush nuk ha darkë se “do të dobësohet”, këtë duhet ta lexojë patjetër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe pse dietologët e thonë vazhdimisht, gabimi më i shpeshtë që e bëjmë pothuajse të gjithë është kapërcimi i vakteve.

Sidomos kur kemi planifikuar për të dalë në darkë, apo kur na ka ftuar dikush për të darkuar. Ose meqë jemi në shtator, kur kemi dasma, të cilat janë të shumta gjatë kësaj periudhe në Shqipëri.

Kështu që mendojmë që është më mirë mos hamë në drekë, në mënyrë që kur të shkojmë për darkë, të mos lëmë asgjë në pjatë.

Por ky është vesi më i keq që sjell një çrregullim të metabolizmit, me rezultat të rëndojmë menjëherë stomakun kur konsumojmë vaktin e darkës.

Zgjidhja? Nëse dëshironi të mbani oreksin tuaj për në darkë, duhet të hani me patjetër një mëngjes të mirë dhe një drekë të lehtë.

Rekomandohet një sallatë e thjeshtë me domate të vogla, sallator dhe pak djathë të bardhë, të shoqëruar me 2-3 feta bukë të thekur./  S.M

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV