Humbi gruan pas lindjes/ Babai: 3 vajzat vuajnë humbjen e nënës, s’di ku do jetojmë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grua në Berat humbi jetën pas lindjes së fëmijës së saj. 39-vjeçari nga Kosova, Fisnik Habibi tregoi se bashkëshortja po sillte në jetë fëmijën e tretë me operacion.

Operacioni kaloi me vështirësi dhe mundime, derisa gjendja e gruas pas lindjes vetëm sa shkonte keqësohej. Kështu ata u detyruan të nisen për në Itali, me shpresë që Miljeta Sadushi do të gjente shërim, por për fat të keq ajo nuk arriti të mbijetojë. Miljeta vdiq duke lënë pas bashkëshortin me tre fëmijë të vegjël në shtëpi.

Në një intervistë për emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania, 39-vjeçari u shpreh se tre vajzat e kanë kuptuar se çfarë ka ndodhur dhe kërkojnë drejtësi për nënën e tyre.

“Vajzat e dinë gjithçka, vetëm duan drejtësi, më thonë që duan të dinë se çfarë ndodhi me mamin. Janë shumë të forta, komunikoj me to sikur të jenë të rritura por duan përgjigje edhe ato për nënën e tyre. Kështu siç kam mbetur si një njëri pa shtëpi nuk e di ku do jetoj, në Kosovë apo në Shqipëri, kam ngelur si një traget pa busull”, tha ai./E.T

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV