Lavrov do t’i drejtohet Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së më 23 shtator

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do të flasë në Debatin e Përgjithshëm të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara më 23 shtator.

Kështu u shpreh në një konferencë zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, shkruan Tass.

“Ngjarja kryesore e qëndrimit të ministrit të Jashtëm rus Sergej Lavrov në Nju Jork do të jetë fjalimi i tij në Debatin e Përgjithshëm të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Fjalimi i tij është planifikuar për 23 shtator,” tha Zakharova.

Ajo zbuloi se Lavrov “do të prezantojë në detaje qasjet parimore të Rusisë për çështjet më të rëndësishme globale, duke përfshirë zhvillimin e mëtejshëm të sistemit të marrëdhënieve ndërkombëtare me synimin për të krijuar një rend botëror me të vërtetë shumëpolar bazuar në qëllimet dhe parimet e Kartës së OKB-së. në tërësinë e tij dhe normat e tjera themelore juridike ndërkombëtare”./I.S

Të fundit

Pas aludimeve, Luana Vjollca jep mesazhin e fortë për gjobaxhinjtë

Moderatorja Luana Vjollca ka reaguar sërish pas aludimeve për qarkullimin e videos erotike. Moderatorja e nisi emisionin me një mesazh...

Liverpool del me deklaratë zyrtare pas gafës ndaj Tottenham: “E pranojmë ndjesën”

Liverpool u penalizua në ndeshjen e fundit të Premier League atë ndaj Tottenham duke qenë se iu anulua një gol i rregullt. Luis Diaz...

E vogla e saj feston 1-vjetorin/Sara Hoxha:Kur të rritesh ëndrrat e tua ndiqi në Shqipëri

Vajza e Sara Hoxhës dhe Ledian Liços, Ruya feston sot 1-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për vajzën e saj, Sara Hoxha i...

Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët (Vendimi)

Paga minimale e Britanisë do të rritet në 12,67 euro në orë, konfirmoi ministri i Financave Jeremy Hunt të hënën në konferencën vjetore të...

Lajm i MIRË për shqiptarët/ Ambasada gjermane: Nga 1 Janari ata që kanë pasaportë…

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga 1 janari mund të udhëtojnë...

Lajme të tjera

Web TV