Tirana zgjohet me tërmet, ja sa ballë ishte

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mëngjesin e sotëm është regjistruar një lëkundje sizmike në Tiranë. Epiqendra ka qenë në Baldushk. Fatmirësisht goditja ka qenë e lehtë, 2.8 ballë. Lëkundja u regjistrua në orën 06:36:43.

Një pjesë e banorëve e kanë nderë lëkundjen. Fakti që ka qenë magnitudë e vogël nuk ka pasur dëme. Thellësia ka qenë 15 km, sipas të dhënave nga Rrjeti Kombëtar i Monitorimit Sizmik.

Tirana zgjohet me tërmet, ja sa ballë ishte

Të fundit

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë/ Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka negociata

“Athina po përshkallëzon reagimet e saj kundër mbajtjes ende në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri”,...

Ndryshimi i klimës, rrezik dhe kosto e lartë për infrastrukturën

Ndryshimet klimatike po bëhen më shqetësuese vitet e fundit në vendin tonë duke sjell dhe një rritje të kostove të demëve në infrastrukturë. Një dokument...

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e së mërkurës në shumë rrugë...

U bllokuan në një tunel për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV