Leao: “Ky Milan do të fitojë Champions shumë shpejt, klubi është në rrugën e duhur”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi i Milan, Rafael Leao ka dhënë së fundmi një intervistë për mediet portugeze, në lidhje me periudhën e tij te “Djalli” dhe për qëllimet që ka.

Sulmuesi u shpreh se ëndrra e tij më e madhe dhe qëllimi kryesor te Milan është që shumë shpejt të fitojnë Champions Leaguen.

“Unë besoj se klubi është në rrugën e duhur, ne arritëm në gjysmëfinale të Champions League. Tani objektivi i klubit duhet të jetë të vazhdojë të rritet, të vazhdojë të jetë i fortë. Unë jam i sigurt se Milani së shpejti do t’i rikthehet fitimit të Champions League, që është qëllimi ynë. Unë flas për veten time, jam i ri, jam një lojtar që dëshiron të fitojë gjëra të mëdha, mendoj se Champions League është ëndrra e çdo lojtari dhe ne po punojmë për këtë”-deklaroi ndër të tjera Leao.

Të fundit

E frikshme!/ Sociologia: Fëmijët i nisin sot marrëdhëniet seksuale që 12-13 vjeç

Sociologia, Marsi Simo, e ftuara e emisionit “Shije Shtëpie” për të folur rreth temës “hiperseksualizimi tek fëmijët”, shpjegoi definicionin...

Tarifat e Brexit për automjetet elektrike, BE propozon pezullim

Komisioni Evropian dëshiron t’i shtyjë tarifat e Brexit-it për automjetet elektrike dhe bateritë për tre vite. Kjo është arsyeja pse sot ai u ka propozuar...

Padia për marrëveshjen për emigrantët, Manja: I ka kaluar të gjitha filtrat!

Ministri Ulsi Manja në përfundim të mbledhjes së qeverisë u pyet për marrëveshjen me Italinë për emigrantët. Ai theksoi se për asnjë arsye nuk ka...

Studimi i ‘PISA 2022’ për rezultatet e dobëta të nxënësve, gishti drejtohet nga mësuesit!

Rënien drastike e nivelit të nxënësve në Raportin “Pisa 2022”, ekspertët ia atribuojnë ndër të tjera mungesës së trajnimit të mësuesve dhe nivelit të...

Inteligjenca artificiale vjen me risi edhe në modë, krijohet copa që ndryshon ngjyrë

Mendoni një botë ku mjafton një gjest i thjeshtë me duar dhe mund të ndryshoni ngjyrën e veshjeve në çfarëdo që ju pëlqen. Kjo është...

Lajme të tjera

Web TV