Basha kujtohet për gratë/ “Duhet të jenë prioritet për Qeverinë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lulzim Basha, pasi mori peng vulën e Partisë Demokratike dhe u tall me demokratët për largimin e tij si kryetar, ka nisur të bëjë disa udhëtime nëpër qytete të ndryshme të vendit, të cilat i shet si takime.

Këtë të enjte, Basha ka shkuar në zonën bregdetare të Shëngjinit.

Ai është ulur në një restorant me 9 gra dhe me këtë rast ka dhënë një mesazh për nënat shqiptare.

Luli thotë se gratë duhet të jenë prioritet për Qeverinë, pasi thekson se ata e bëjnë familjen më të fortë dhe shoqërinë më të shëndetshme.

Basha kujtohet për gratë/ “Duhet të jenë prioritet“Kënaqësi të bashkëbisedoja me një grup grash lezhjane. Për mua fjalët nuk mjaftojnë për të shprehur mirënjohjen e madhe ndaj nënave e grave shqiptare.

Unë e di që ditët janë shumë të vështira për çdo grua. Ato sakrifikojnë më shumë se kushdo për të siguruar mirëqenien e familjes, për t’u kujdesur për fëmijët dhe punët e përditshme të shtëpisë.

Sa më e sigurt, e pavarur dhe e sukseshme të jetë një grua aq me e fortë do të jetë familja dhe më e shëndetshme do të jetë shoqëria.

Prandaj kujdesi dhe mbështetja për gratë duhet të jetë prioritet për çdo qeveri”, shkruan Basha në rrjetet sociale./ S.M

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV