test

“Ky është vetëm fillimi”, Netanyahu: Do të zhdukim Hamasin dhe do sjellim fitoren

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ai ka shtuar se Izraeli po mbledh mbështetje të jashtëzakonshme ndërkombëtare për vendin.

IZRAEL– Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu, ka mbajtur një konferencë për shtyp ku e ka nisur fjalën duke thënë se ka folur me familjet që kanë humbur të dashurit. Sipas kryeministrit Izraeli nuk do t’i harrojë kurrë aktet të tmerrshme të armiqve të tyre. Ai tha se gjithçka ka ndodhur deri më tani është vetëm fillimi.

“Ne po godasim armiqtë tanë me një fuqi të paparë, ky është vetëm fillimi.” ka thënë ai, raporton Skynews.  Ai ka shtuar se Izraeli po mbledh mbështetje të jashtëzakonshme ndërkombëtare për vendin.

“Ne do të zhdukim Hamasin dhe do të sjellim fitoren”, thotë ai./I.S

Të fundit

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Lajme të tjera

Web TV