Scholz paralajmëron armiqtë e Izraelit: Mos ndërhyni në konflikt

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka paralajmëruar armiqtë e Izraelit që të mos hyjnë në konfliktin me Hamasin, pasi sipas tij, do të ishte një gabim i pafalshëm.

Scholz u shfaq përkrah Benjamin Netanyahu, kryeministrit izraelit, në një konferencë për shtyp në Tel Aviv, shkruan Sky News.

Ai konfirmoi se shtetasit gjermanë janë në mesin e atyre që janë marrë peng nga Hamasi, por nuk tha se sa. Izraeli thotë se të paktën 199 persona mbahen nga Hamasi.

Scholz deklaroi se Izraeli ka “detyrë” të mbrojë dhe të mbrojë veten.

“Ne me të vërtetë ndjejmë vuajtjen dhe ankthin e tmerrshëm të të gjithë izraelitëve,” shtoi ai./I.S

Të fundit

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shtyrë procesin!”/ Rama publikon foton komike me Varhelyin gjatë Samitit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e...

Lajme të tjera

Web TV