Onana del në mbrojtje të talentit Garnacho: “Nuk e vendosni ju se çfarë më ofendon mua”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Andre Onana dha një kontribut të jashtëzakonshëm në fitoren 1-0 të Manchester United kundër danezëve të Copenhagenit, e para për “Djajtë e Kuq” në grupet e Champions League.

Portieri kamerunas priti një penallti në minutën e shtatë shtesë, me skuadrën e Erik ten Hag që siguroi tri pikë të arta falë golit të Harry Maguire. Dhe pritjes fantastike të Onanas.

Alejandro Garnacho donte të nderonte shokun e tij për pritjen e penalltisë, por e dreqosi me postimin në rrjetet sociale. Aty ku foton e Onanas duke u përqafuar nga shokët e skuadrës, e shoqëroi me emojin e dy gorillave!

19-vjeçari fshiu shpejt postimin pas reagimit të ashpër të tifozëve, të cilët i vunë në dukje konotacionin racor të veprimit të tij.

Shtypi britanik shkruan se FA është gati të hapë një hetim dhe pritet të marrë masa disiplinore për Garnachon, i cili rrezikon një pezullim për “autogolin” e tij.

Ndërkohë, në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe Onana, i cili ka marrë në mbrojtje shokun e tij të skuadrës.

Nuk mund të zgjedhin njerëzit atë që më ofendon mua. Unë e di saktësisht se çfarë donte të shprehte Garnacho: fuqi dhe forcë. Boll me këtë çështje”, shkruan ish-portieri i Interit.

 

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV