“Pi birra, mos u marto”/ Këshilla e 104-vjeçares për një jetë të gjatë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kathleen Hemmings nga Sandfields i Britanisë së Madhe, e lindur në vitin 1919 ka ndarë me të gjithë sekretin e jetëgjatësisë së saj.

104-vjeçarja ka një këshillë për të gjithë ata që duan të jetojnë gjatë: “Pi birra, mos u marto!”

Kathleen është rritur në Brixton dhe ka punuar shumë vite si kontabiliste. Periudhën e Luftës së Dytë Botërore ajo e kaloi në Londër e më pas në 1965-ën u zhvendos me mamanë dhe vëllain e saj në Cheltenham.

Edhe sot pas 104 vitesh, Kathleen e kalon kohën e saj duke u argtëuar dhe duke ndjekur shfaqje baleti ose opera.

Ditëlindja e saj këtë herë u organizua nga familja, një festë madhështore që i përshtatej më së miri numrit të viteve.

Ajo e quajti festën e saj të ditëlindjes një ditë historike të cilën do ta mbajë mend përgjithmonë./I.S

Të fundit

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit

Torino në veri të Italisë u godit dje nga një stuhi e papritur breshëri që solli gjithashtu rreth 80 mm shi dhe veshi rrugët...

Lajme të tjera

Web TV