Vangjeli: Dhuna në parlament ishte me skenar, ndodhi dy ditë para goditjes së Berishës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Lorenc Vangjeli ka komentuar situatën e krijuar tek opozita dhe përplasjes që ndodhën ditën e sotme para Kryesisë së Kuvendit.

Ai theksoi se dhuna në parlament e krijuar nga opozita ishte me skenar.

Ai theksoi se një ngjarje e tillë ndodhi dy ditë para se të ‘goditej’ Berisha nga SPAK.

“U bë gati tre javë . Opozita nisi një revolucion me orar në sallën e parlamentit dy ditë para se të vinte masa për Berishën. Unë jam i bindur se SPAK ka vepruar drejt, duke mos iu drejtuar parlamentit, por duke iu drejtuar direkt Berishës. Sali Berisha dhe Edi Rama, as nuk duhet ta çonin ndërmend mbrojtjen nga imuniteti.”-tha ai.

Edhe sot deputetët e opozitës prej ditësh kanë njoftuar aksionin e tyre opozitar, duke u shprehur se nuk do lejojnë zhvillimin normal të punimeve.

Sot ata janë përplasur fizikisht edhe me punonjësit e Gardës, pasi këta të fundit nuk kanë lejuar që të futen brenda ambienteve, ku deputetët e opozitës kishin njoftuar edhe mbledhjen e grupit parlamentar.

Në kushtet kur ligjvënësit demokratë nuk janë lejuar të futën nga dera, ata kanë hyrë nga dritarja.

Po nga dritarja mbajti një fjalim edhe Sali Berisha, i cili tha se ajo cka ndodhi sot në kryesine e Kuvendit tregon fytyrën e vërtetë të qeverisë.

Sipas tij Edi Rama është i tmerruar nga aksioni opozitar, ndaj ka urdhëruar që të mos lejohet futja e deputetëve./   S.M

Të fundit

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për...

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Lajme të tjera

Web TV