Fier/ Rreshjet e shiut nxjerin jashte funksionit tre fidera, grupet e OSHEE në terren

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reshjet e shiut kanë lënë pa energji elektrike disa fshatra në Fier.

Tre fidera kanë dalë jashtë funksionit në Libofshë dhe Kraps. Dëmet janë të konsiderueshme dhe do të duhet kohë që të riparohen.

Problematika të vogla ka pasur edhe në qarkullim.

“Kemi të bëjmë me një lagje periferike të Fierit që është pa energji elektrike, për fshatin Kraps dhe Libofshë.

Fiderat kanë dalë jashtë funksionit, kanë dëmtime të rënda dhe do të duhet kohë për t’u riparuar sepse reshjet e shiut i kanë nxjerrë jashtë funksionit.

Stuhia nisi në 5 të mëngjesit me intensitet të lartë pothuajse në të gjithë Fierin. Ka pasur problematika të vogla dhe të menaxhueshme nga ana e policisë rrugore sa i përket trafikut të rëndua/O.S

Të fundit

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

Lajme të tjera

Web TV