21 janari/ Berisha: Nuk kam “gisht” në vendimet gjyqësore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha ish-kryeministri që kontrollonte shtetin kur ndodhi sulmi i armatosur ndaj protestuesve të pambrojtur në 21 janar tha këtë të martë, se ai nuk ka ndikuar në vendimet gjyqësore  dhe se ai është dakord me konkluzionin e Strasburgut.

“Nuk kam asnjë.. nuk e kam lexuar, por sic e dini nuk ka patur dhe nuk mund të ketë kurrë pengesë hetimi nga Sali Berisha. Ky është komenti që bëj për cdo gjë, se si është bërë hetimi dosjet janë aty, vlerësimi që ka bërë gjykata, s’kam asnjë kundërshim për këtë” tha Berisha. /O.S

Të fundit

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

A e dini se në cilën moshë njerëzit janë më të pakënaqur?

Një studim i ri ka treguar se në cilën periudhë të jetës njerëzit janë më të palumturit. Hulumtimi nga David Blanchflower, profesor i ekonomisë...

Lajme të tjera

Web TV