Sulmohet karvani i “Mjekëve pa kufij” në Gaza, viktima e të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një i afërm i një anëtari të stafit të “Mjekëve pa Kufij” humbi jetën dhe një tjetër humbi jetën pas një sulmi të armatosur në Gaza ndaj një karvani të organizatë humanitare.

Ngjarja e rëndë ndodhi teksa dhjetëra makina të “Mjekëve pa Kufij” po përpiqeshin të evakuonin 137 persona e bllokuar prej më shumë se një jave për shkak të luftimeve përreth spitalit të Al Shifa.

Sulmi ndodhi në orët e mbrëmjes së të shtunës, teksa përgjegjësit ende nuk dihen, bën me dije organizata në një deklaratë për mediat./e.t

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV