test

Akuzat për lëkurën e Beyonce , reagon ashpër mamaja e yllit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mamaja e Beyonce-s ka kritikuar të gjithë ata komentues të cilët thanë se ylli zbardhi lëkurën e saj për premierën e filmit të saj, Rilindja.

Këngëtarja krijoi një look bjonde platin dhe veshi një fustan ngjyrë argjendi në tapetin e kuq të shtunën. Disa e kritikuan Beyoncen në rrjetet sociale për ndryshimin e pamjes së saj dhe thanë se ajo dukej e bardhë.

Në një postim të gjatë në Instagram, Tina Knowles mbrojti vajzën e saj dhe tha se komentet ishin raciste.

“Ajo bën një film, të quajtur Rilindja, ku e gjithë tema është argjendi me flokë të argjendtë, një qilim argjendi dhe veshje të sugjeruara argjendi dhe ju thoni që ajo po përpiqet të jetë një grua e bardhë dhe po zbardh lëkurën?” ajo shkruajti.

Komentet e Tina u postuan së bashku me një video montazh të Beyoncé – duke përfshirë një foto nga premiera – mbi këngën e saj Brown Skin Girl. Beyoncé publikoi këngën në vitin 2019 si pjesë e kolonës zanore të filmit për The Lion King: The Gift. Ajo përkrah të zezën dhe përfshin vajzën e saj Blue Ivy duke kënduar tekste si “Brown skin girl/ Your skin just like perla/ The best in the world”.

69-vjeçarja tha gjithashtu se ishte “e sëmurë dhe e lodhur” nga njerëzit që sulmonin vajzën e saj. Ajo pranoi se Beyonce do të mërzitej me të për këtë postim, por tha se ishte “ngopur” me kritikat./O.S

Të fundit

Bozdo: Protesta e 11 korrikut një paralajmërim, kërkojmë qeveri teknike

Enno Bozdo, anëtar i Kryesisë së PD-së, tha në “Open” në News24 se protesta e 11 korrikut do të...

Depresioni tek gratë, nga simptomat te trajtimi

Trishtimi dhe mërzia janë reagime normale të kohëve të vështira që gjithkush kalon në jetë. Mërzitja është një reagim që kalon shpesh, por ajo...

Ukrainasi rrëfen tmerrin nga kampet ruse: Më shkulën dhëmbët për qejf

Një ukrainas që u kap rob nga rusët ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar në kampin ku qëndroi për muaj me rradhë derisa u...

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë...

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar...

Lajme të tjera

Web TV