Me KASKO dhe “AutoSOS” nga SIGAL UNIQA/ Makina juaj e mbrojtur në Shqipëri dhe Europë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria ashtu si e gjithë Europa po përballet me një mot të ftohtë, me temperature të ulta dhe reshje dëbore.

Dhe sa herë përballemi me “tekat” e motit, mendja na shkon edhe tek makina, që për ne shqiptarët është shumë e rëndësishme.

Një dëm i pësuar jo vetëm që na bllokon lëvizjen por na shkakton edhe dëme të mëdha financiare.

Por moti nuk duhet të jetë kurrësesi një arsye që ju të anulloni udhëtimet me familjen apo miqtë tuaj.

Dëshironi të shkoni në Dardhë, në Brezovicë, Mavrovë apo kudo tjetër në Shqipëri, rajon dhe Europë? Tani mund ta bëni të qetë.

Madje tani mund të merrni edhe automjetin tuaj, pa u shqetësuar për të papriturat që mund të sjellë rruga.

Kjo falë dy produkteve që mundëson kompania më e madhe e sigurimeve në vend, SIGAL UNIQA Group Austria, Sigurimi KASKO dhe Asistenca Rrugore, “AutoSOS”.

Çdo posedues makine, vit prodhimi i 15 viteve të fundit, ka nevojë për Sigurimin KASKO nga SIGAL UNIQA, i vetmi sigurim motorik vullnetar, që mbulon gabimet tona, gabimet e të tjerëve por edhe dëmet që shkaktohen nga fatkeqësitë natyrore, siç janë përmbytjet, stuhitë apo breshëri.

Sigurimi KASKO nga SIGAL UNIQA ju mbulon financiarisht edhe dëmtimet aksidentale, dëmet që mund të shkaktohen në parkim, dëmet nga zjarri, rrufeja ose shpërthimi.

Pa harruar edhe mbulim nga vjedhja e pjesshme apo e plotë e automjetit.

Të gjitha këto rreziqe mund të mbulojnë edhe jashtë Shqipërisë duke paguar vetëm 20% më shumë të vlerës së Sigurimit KASKO që do të paguanit në Shqipëri.

Por nuk mbaron këtu!

 SIGAL UNIQA është e vetmja kompani Sigurimi në Shqipëri dhe jo vetëm që ofron edhe shërbimin e Asistencës Rrugore “AutoSOS, me mbulim Shqipërinë, rajonin apo Europën.

Lexo edhe :  “Mund të jenë paguar 30-40 mln euro”/Spahiu zbulon arsyet përse u ndërhy në sistemin TIMS

 Duke patur “AutoSOS”, ju nuk keni pse shqetësoheni se ju ra goma, ju ra bateria apo se jeni përfshirë në aksident.

Mjafton një telefonatë dhe në pak minuta stafi i “SIGAL UNIQA AutoSOS” ju vjen menjëherë në ndihmë.

 “SIGAL UNIQA AutoSOS” me mbulim Shqipërinë që mundëson:

 • Qendër kontakti 24 orë të ditës, në 7 ditë të javës.
 • Riparim në vend të automjetit të dëmtuar.
 • Shërbim Karroatreci. 

“SIGAL UNIQA AutoSOS” me mbulim Rajonin dhe Evropën (1-mujore ose 1-vjeçare) që mundëson:

 • Qendër kontakti 24 orë të ditës, në 7 ditë të javës
 • Riparim në vend të automjetit të dëmtuar
 • Shërbim Karroatreci
 • Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti
 • Parkim
 • Akomodim në hotel
 • Riatdhesim me tren / avion ose taxi

Asistenca Rrugore “AutoSOS” ofrohet si shërbim më vete ose i kombinuar me: 

 • Karton Jeshil
 • Policë Kufitare
 • Sigurimin TPL
 • KASKO 

Ky shërbim, përveç çdo zyre “SIGAL UNIQA” në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, mund të blihet edhe online në www.sigal.com.al

 SIGAL UNIQA Group Austria, Më mirë të udhëtosh pa shqetësime

 Web: www.sigal.com.al

E-mail: info@uniqa.al

Whatsapp: 068 60 62 829

 

Të fundit

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Përse i duhet Ilir Metës simbolika e fitores së partisë së Gruevskit?

Nga Mero Baze Ashtu si Albin Kurti në Kosovë, edhe Ilir Meta në Shqipëri mori pozicion të qartë në zgjedhjet që zhvillohen në Republikën e...

Lajme të tjera

Web TV