test

Vetëvrasja e oficerit/ Kolegët me lot në sy: Ishte me sedër të madhe, shumë i ndershëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të afërmit dhe kolegë të policit të vetëvrarë në Durrës, nuk ishin në dijeni për ndonjë shqetësim të 57-vjeçarit. Mes dhimbjes dhe lotëve, ata shprehen të tronditur për ngjarjen.

“Më bënte përshtypje se ishte shumë shumë i ndershëm, jashtë mase!”.

“U çuditëm mbrëmë, por ka pas sedër të madhe”.

“I dashur e serioz. Na ka ardhur keq!”.

Arben Pjeci, u gjet i vetëvrarë me armën e punës brenda zyrës së tij në policinë e Durrësit.

Ai ishte specialist krimesh në këtë komisariat, ndërsa sipas uniformave blu, e ka qëlluar veten me një plumb në pjesën e kraharorit.

57-vjeçari ishte mbyllur në zyrë, ndërsa kolegë të tij deklaruan se nuk kishin dëgjuar të shtëna.

Dyshohet se Pjeci, ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike në momentin që ka kryer aktin e rëndë.

Mësohet se për 57-vjeçarin, ishte marrë vendim për pezullimin e tij nga detyra dhe ai është vetëvrarë pikërisht në ditën që ky vendim do të ekzekutohej.

Polici ishte shpallur fajtor nga gjykata e Durrësit, për një plagosje të ndodhur dy vite më parë dhe dënimi ishte konvertuar në punë në komunitet.

Arben Pjeci, kishte një karrierë 35 vjeçare në radhët e policisë./E.T

Të fundit

Peshkaqenët po bëjnë ‘kërdinë’, autoritetet marrin vendimin urgjent për tre plazhe

Për të dytën ditë radhazi, rojet e plazhit urdhëruan notarët të dilnin nga uji në plazhin Melenara në bregun...

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni miq dhe njerëz që kujdesen...

Publikimi i tezave të Matematikës, reagon menjëherë ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit dhe Sportit siguron të gjithë maturantët dhe opinionin publik se procesi i provimit të Maturës Shtetërore në Matematikë po kryhet brenda...

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër shkruhet në një artikull të...

Nga sot, temperatura përvëluese: Si të parandaloni emergjencat e lidhura me nxehtësinë

Jemi në muajin Qershor dhe temperaturat në Shqipëri dhe në shumë vende të botës kanë shënuar rritje ekstreme. Me temperaturat në rritje të verës,...

Lajme të tjera

Web TV