Çfarë ndodhi? Ministri i Mbrojtjes përfundon me urgjencë në spital, dyshohet se…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri Italian i Mbrojtjes, Guido Crosetto ka përfunduar në spital gjatë mbëmjes së djeshme pas probleme shëndetësore e zemrën.

Mediet italiane raportojnë se, Crosetto u shfaq i vetëm dhe në këmbë në dhomën e urgjencës, me dhimbje të forta gjoksi. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, Crosetto u monitorua dhe më pas iu nënshtrua koronarografisë për shkak të dhimbjeve të vazhdueshme që nga mëngjesi i djeshëm.

Nuk ka të dhëna për shkaqet, por burime spitalore Gazetta.it thonë se ministri vuan nga perikarditi. Crosetto aktualisht ndodhet aktualisht në spitalin San Carlo di Nancy. Nisur nga diagnoza, ai pritet të qëndrojë në spital për kontrolle për disa ditë.

Ministri ishte dashur të merrte pjesë në ceremoninë e inaugurimit të vitit akademik të Karabinierëve së bashku me Ministrin e Ekonomisë, Giancarlo Giorgetti. Ndër të parët që i uruan mirë Guido Crosetto ishin Matteo Salvini dhe Antonio Tajani përmes rrjeteve sociale. Urimet për një shërim të shpejtë erdhën edhe nga përdorues të zakonshëm dhe liderë të tjerë politikë./E.T

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV