Video/ I dyshuari i prangosur hidhet nga dritarja drejt vdekjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

42 vjeçari Bernard Geisel, kishte dyshohej se hyrë në një ndërtesë private në qytezën e Connellsville më 29 dhjetor.

Rezidentët njoftuan policinë për të huajin dhe oficerët erdhën për ta gjetur atë në katin e katërt ku e arrestuan.

Në pamje të rënda të publikuara prej atëherë, burri shihet duke ecur ne shkalle i prangosur, i pashoqëruar nga policë.

Por teksa i afrohet një dritareje, Geisel shihet që kërcen jashtë saj me kokë përpara, dhe tragjikisht bie në trotuar pranë makinës së policisë.

Policia tha më vonë se ai kishte vdekur në spital nga plagët.

Rreshteri vendas Kalee Barnhart tha për rrjetin CBS: “Oficerët kërkuan në ndërtesë dhe e gjetën të dyshuarin në katin e katërt. Ai u identifikua si Bernard Geisel.

Fqinja Bonnie Ray e përshkruante më pas videon si “shumë trazuese”.

“Nuk e di çfarë i shkonte në mendje, përse ta lëshonte veten ashtu nga dritarja. Është shumë e trishtë, për prindërit, apo nëse kishte fëmijë, vëllezër, motra”.

Geisel ishte dënuar më herët për vrasje gjatë një përleshjeje me një burrë që besohet se shoqërohej me ish-të dashurën e tij, shkruan rrjeti Daily Mail.

Policia tha se është ende duke hetuar rrethanat e ngjarjes./O.S

Të fundit

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

Lajme të tjera

Web TV