Fredi Beleri kërkon të betohet si kryebashkiak/ Gjykata bën lëvizjen e minutës së fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën 19 mars për zhvillimin e seancës gjyqësore ku do të shqyrtohet kërkesa e Fredi Belerit shfuqizimin e vendimit të gjykatës së Lartë që i rrëzoi kërkesën për t’u betuar si dhe vendimet e GJKKO dhe Gjykatës së Lartë për lënien e tij në arrest me burg nën akuzën e korrupsionit në zgjedhje.

Seanca do të mbahet në orën 10:00.

Publikimi i vendimit nga Kushtetuesja vjen 3 ditë pasi SPAK shpalli pretencën për Belerin duke kërkuar dënimin e tij me dy vjet dhe gjashtë muaj burgim, kurse për Kokaveshin u kërkua dy vjet burg, që sipas sugjerimit të SPAK të konvertohen në katër vjet shërbim prove./e.t

Të fundit

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Lajme të tjera

Web TV