A do rrëzohet Vladimir Putini pas vdekjes së Navalnyt? përgjigjet eksperti i sigurisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eksperti i sigurisë Dritan Hoti në një studio televizive tha se ende është shpejt për të folur për një rrëzim të mundshëm të presidentit rus Vladimir Putin.

Ai tha se pa diskutim vdekja e kritikut të Kremlinint, Aleksei Navalni ka nxitur disa reagime dhe nacionalizmin në popullin rus, por është ende herët për të thënë se kjo situatë  do të kthehet si një bumerang kundër vetë Putinit.

Po të shikojmë vdekjen e Navalnyt dhe deklaratat e tij të ditëve të fundit, ai luftën në Ukrainë e ka quajtur luftë jetë a vdekje, i bën thirrje asaj që quhet nivelit të mbijetesës së  shpirtit rus, nacionalizmit rus. Në këto premisa do ketë reagime dhe ndërgjegjësime të pjesshme. Por nuk ka ardhur momentni për më shumë”,-tha Dritan Hoti./O.S

Të fundit

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Kur do të vijnë emigrantët e parë nga Italia? Ja si përgjigjet Rama

Në një intervistë për një emision televiziv ai thotë se Shqipëria ka bërë pjesën e saj për t’u treguar e gatshme të presë këta...

‘Sufllaqe nga qielli nuk bien më’/ Meta: Kush ka mendim ndryshe le të ngjitet në paralele

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me strukturat drejtuese në Tiranë deklaroi se partia ka hyrë në një fazë të...

Lajme të tjera

Web TV