test

Tragjike/ Nëna digjet bashkë me katër fëmijët e mitur, publikohen mesazhet e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Misuri të SHBA-së,  ku një nënë i ka vënë zjarrin shtëpisë, ku ka shkaktuar vdekjen e saj dhe katër fëmijëve.

Sipas mediave të huaja, ajo kishte mosmarrëveshje me dy baballarët e fëmijëve të saj, për kujdestarinë.

Nëna 39-vjeçare që vuri zjarrin në orët e para të së hënës quhej Bernadine Prusner, e cila në fakt dikur ishte shpallur mësuesja e vitit në Misuri.

Nga zjarri vdiqën 9-vjeçaret binjake Eli dhe Ivy, 5-vjeçari Jackson dhe 2-vjeçarja Millie.

“Ajo që ne po vlerësojmë është se Bernadine i vuri flakën një dysheku e më pas zjarri u perhaps”, tha një zëdhënës i policisë.

Në shtëpi u gjet një shënim, në të cilin gruaja tregonte arsyen pse po i jepte fund jetës së saj dhe të fëmijëve.

Disa orë para se t’i vinte flakën vetes, Prausner kishte postuar një foto me fëmijët e saj në “Facebook”, ku shkruante: “Të gjithë fëmijët e mi po flenë të qetë në shtretërit e tyre. E di që ata janë të dashur aq shumë sa do të bëja gjithçka për ta. Ky është momenti im më i mirë”.

Të dielën në fakt ajo kishte bërë një tjetër postim ku shkruante “ne kundër gjithë botës. Jam e bekuar që jam nëna e tyre. Jeto çdo ditë sikur të ishte e fundit”.

Një postim në faqen GoFundMe të 39-vjeçares, thotë se Pruessner ishte në një moment të keq pas një beteje për kujdestarinë me babain e binjakëve.

Në vitin 2017 çifti ishte divorcuar me kujdestari të përbashkët, por babai i fëmijëve në vitin 2023 i ishte drejtuar drejtësisë pasi 39-vjeçarja, dëshironte të  shpërngulej në një periferi të St. Në dosjen e çështjes, babai shprehu shqetësimin e tij se ish-gruaja e tij do të ishte më afër nënës së saj, të cilën ai e cilësoi si “psikotike”.

Lexo edhe :  Venecia drejt fundosjes? Studimi zbulon se çfarë do të ndodhë deri në vitin 2150

39-vjeçarja dyshohet se ka pasur një mosmarrëveshje të ngjashme me babanë e dy fëmijëve të saj të tjerë.

Baballarët e katër fëmijëve, thanë në një deklaratë të përbashkët se “ne jemi të fokusuar në nderimin e jetës së katër fëmijëve tanë të mrekullueshëm dhe planifikojmë ta bëjmë këtë së bashku”./e.t

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV