test

E rëndë/ Mësuesja shtatzënë vdes papritur në klasë, disa javë para lindjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

29 vjeçarja Courtney Fannon, jepte mësim në shkollën rurale Kendal në veriperëndim të Rochester, por u gjet pa ndjenja të premten, raporton rrjeti USA Today.

E reja kishte humbur ndjenjat pak pasi i kishte dërguar një mesazh teksti bashkëshortit të saj Kurtis, shkruante gazeta, pa thënë se çfarë ishte përmbajtja e tekstit.

Fannon ishte dërguar në spital ku doktorët tentuan t’i shpëtonin jetën asaj dhe bijës së palindur, të cilës prindërit i kishin zgjedhur dhe emrin, Hadley Jaye.

Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik.

“Kemi humbur 2 shpirtra të mrekullueshëm, Courtney Fannon e Hadley Jaye Fannon, ndoshta se nuk ishim gati të jetonin në një botë bashkë me to,” shkruante bashkëshorti i gruas, Matt Smith në një faqe donacionesh.

“Ato u ndanë nga jeta natën e 8 marsit, pas një ngjarjeje tragjike e të paparashikuar”, shtonte ai, teksa faqja kishte akumuluar $53,000 deri mëngjesin e sotëm.

Fannon jepte mësim për fëmijët me nevoja të veçanta prej vitit 2018.

“Courtney i shërbente me pasion nxënësve të saj çdo ditë. Kur nuk ishte në klasë me nxënësit ajo ishte në shkollë duke buzëqeshur e përshëndetur të gjithë, shkruante rrjeti USA Today.

Fannon ishte martuar me Kurtis në gusht 2022 pas 10 vitesh së bashku, dhe ishte vetëm 4 javë para lindjes.

 

FOTO GALERI
1/5

29 vjeçarja Courtney Fannon, jepte mësim në shkollën rurale Kendal në veriperëndim të Rochester, por u gjet pa ndjenja të premten./O.S

Të fundit

Shqipëria e nis me humbje aventurën EURO2024, goli i Bajrami hyn në histori të turneut

Shqipëria e nisi me humbje rrugëtimin e saj në Euro 2024, pasi u mposht me rezultatin 2-1 nga kampionia...

De La Fuente: Jam shumë i lumtur, por të qëndrojmë me këmbë në tokë

Shumë i lumtur u shfaq tekniku i kombëtares spanjolle Luis de la Fuente, pas fitores bindëse 3-0 që skuadra e tij arriti me Kroacinë. “Jam...

Scholz: Propozimi i Putinit për paqe nuk është serioz

“Liderët e G7 nuk e diskutuan fare propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për paqe në Ukrainë, sepse të gjithë e dinin se propozimi...

Italia përmbys ndeshjen, realizon Barella ndaj kuqezinjve

Shqipëria 1-2 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Gol kuqezinjtë, Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para

Shqipëria 1-0 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Lajme të tjera

Web TV