test

Koncesionet në Shëndetësi/ “Komedi, broçkulla!”, Vasili: S’jemi komision i sekretarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka qenë i ashpër në Komisionin Hetimor për çështjet e shëndetësisë.

Ai tha se komisioni nuk është në varësi të sekretarit. Ai i cilësoi këto pretendime nga PS si broçkulla dhe komedi.

“Ne do të vijojmë rendin e ditës, apo do të dorëzojmë komisionin te sekretari?! Në kuvend u miratuan anëtarët e komisionit dhe jo sekretari. Ai është lehtësues i disa proceseve. Raportin nuk do të përcaktojë sekretari. Ne nuk jemi komision i sekretarit. Këto broçkulla mos na i thoni. Kjo është politikë! Ai mund të jetë në dy komisione. Ky është staf mbështetës i deputetëve. Ça ‘vdiq’ komisioni hetimor? Këto janë komedira!”, tha ai./O.S

Të fundit

Leonardo DiCaprio, xheloz për suksesin e Margot Robbie

Leonardo DiCaprio thuhet se e ka zili Margot Robbie. Siç dihet, filmi “Barbie” i Margot Robbie u vlerësua nga fansat...

Ky këngëtar pritet të jetë një nga banorët e Big Brother VIP Albania 4

Këngëtari i njohur Young Zerka, mund të jetë një nga banorët e edicionit të ardhshëm të “Big Brother VIP”. I ftuar së fundmi në...

Françeska Murati shtatzënë? Ish-banorja e BBVIP 3 sqaron të vërtetën

Ish-banorja e Big Brother Albania VIP 3, Françeska Murati është përfolur shumë për një shtatzëni të mundshme, e kjo për shkak të postimeve të...

Nuk keni për ta njohur/ Ylli i “Game of Thrones” transformohet për rolin e ri

Ylli i “Game Of Thrones”, Jack Gleeson, dukej i panjohur teksa bëri një shëtitje në Londër të mërkurën. Aktori, 32 vjeç, i cili luajti...

Kroaci-Itali, Dalic: Kam besim te skuadra, bëjmë ndeshje të madhe

Zlatko Dalic, tekniku i Kroacisë, u përgjigj pyetjeve të gazetarëve para ndeshjes me Italinë. “Ne jemi gati, të gjithë janë në formë, përveç Vidës që...

Lajme të tjera

Web TV