test

E pazakontë, policët dalin në protestë pa pantallona për mungesën e uniformave (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Oficerët e policisë në shtetin gjerman të Bavarisë kanë gjetur një mënyrë të pazakontë për të protestuar për mungesën e uniformave, problem që i ka pllakosur prej disa kohësh.

Në një video të postuar në YouTube dhe në mediat sociale, dy oficerë policie,  një burrë dhe një grua në një makinë patrullimi mund të shihen duke pyetur njëri-tjetrin: “Sa kohë keni pritur?” dhe përgjigjen përkatësisht katër dhe gjashtë muaj, përpara se të dalin nga makina, pa pantallona.

“Mund të tingëllojë si një shaka për 1 prillin, por nuk është aspak qesharake. Mungesa e uniformave është e barabartë me mungesën e respektit për policinë”, tha kryetari i degës së DPolG në Bavari, Jürgen Kehlein.

Një zëdhënës i ministrisë së brendshme bavareze e pranoi problemin, duke përmendur problemet në zinxhirët e furnizimit për shkak të, ndër të tjera, luftës në Ukrainë dhe pandeminë Covid-19, e cila ndikoi në furnizimin e oficerëve të policisë veçanërisht me pantallona për gjatë verës për shumë qëllime.

Pavarësisht problemit, ministria tha se oficerët e policisë mund të vazhdojnë të kryejnë detyrat e tyre duke përdorur uniforma të tjera./E.T

Të fundit

Basha zbulon skenarin e ‘fshehtë’ të Bardhit/ Pret të marrë PD-në pasi të ikë Berisha

Deputeti Lulzim Basha i ftuar në një intervistë televizive, tha se nëse logoja e vula e PD-së mbeten peng...

Emri/ Emërohet Drejtori i ri i Përgjithshëm i Agjencisë së Trajtimit të Pronave

Ditën e sotme, me propozim të Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm të Agjencisë së Trajtimit të Pronave,...

Françeska Murati shoqe me Sara Gjordenin? Ish-miss Londra zbulon të vërtetën

Pas mbarimit të Big Brother VIP, Françeska Murati nisi një rrugëtim të ri në emisionin ‘She’s On Top’, si anëtare e jurisë së programit.Ajo...

Mark Rute do të jetë Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s, zëvendësues i Stoltenberg

Kryeministri holandez në largim Mark Rutte do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i ardhshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord...

Si janë raportet nuse-vjehërr? Dafina Zeqiri na shuan kureshtjen përmes këtij postimit

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka nxjerrë në pah së fundmi lidhjen e saj të ngushtë me vjehrrin e saj, babain e Kreshnikut, përmes...

Lajme të tjera

Web TV