Chiara Ferragni dhe Fedez nxjerrin në shitje shtëpinë e tyre në liqenin e Komos

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një kapitull i ri i shtohet ndarjes mes Chiara Ferragni dhe Fedez. Vila Matilda, rezidenca luksoze në liqenin e Komos e blerë nga familja Ferragnez as një vit më parë për pesë milionë euro, do të shitet. Lajmi, i përhapur fillimisht nga Selvaggia Lucarelli, po bën xhiron e internetit dhe po mbush faqet e gazetave italiane. Sepse Villa Matilda – një rezidencë në tre kate, me një pishinë dhe një park afërsisht 1000 metra katrorë – ishte shtëpia e ëndrrave të ish-çiftit.

Të dy e blenë atë në janar 2023 dhe kaluan fundjavën e parë familjare atje në korrik. Më pak se një vit më vonë, gjithçka ndryshoi. “Ëndrra e shtëpisë së madhe në Como të blerë as një vit më parë nga familja Ferragnez përfundon gjithashtu. Vila Matilda del në shitje. Vila është e aksesueshme nga liqeni”, shkruan Lucarelli në Instagram Stories. Ajo ishte e para që zbuloi skandalin e pandoros dhe sapo ka publikuar një libër të titulluar ‘Il Vaso di Pandoro’./E.Ç

Të fundit

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit...

Festa e Shna Ndout/ Besimtarët mbyllin pelegrinazhin në “Kishën e Mrekullive”

Kjo e enjte shënon fundin e 13 të martave të mira dhe pelegrinazhit të besimtarëve. “Shna Ndoun” e cilësojnë si “kishën e mrekullive”. Ndër pelegrinë,...

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi

Gjykata e Posaçme, ka dënuar më 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës Luiza Mandi, për vepren penale të shpërdorimit të detyrës. Sipas informacionve, ish-kryebashkiakia e...

Shkodër, dhunohet punonjësi i Bashkisë, Ermal Dizdari

Punonjësi i bashkisë së Shkodrës Ermal Dizdari është dhunuar gjatë një konflikti. Ngjarja është shënuar rreth ors 09:00 në lagjen “Salo Halili’. Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës...

“Musine Kokalari” po rilind”, Rama: 100 objekte arsimore përfundojnë këtë vit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook pamje nga rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Musine Kokalari”, në Tiranë. Gjithashtu Rama shprehet se gati 100 objekte arsimore...

Lajme të tjera

Web TV