Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Temperaturat e larta/ Greqia mbyll disa aktraksione turistike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Akropoli, një nga monumentet më të famshme të Greqisë, do të mbyllet për turistët gjatë pjesës më të nxehtë të ditës, të mërkurën, pasi një valë e nxehtë ka “pushtuar” kryeqytetin e vendit.

Vendi i njohur turistik, i cili tërheq vizitorë nga e gjithë bota, do të mbyllë dyert e tij midis orës 12:00 dhe 17:00, sipas kohës lokale. Kjo sepse të mërkurën termometri pritet të shënojë 40 gradë.

E ndërtuar në një kodër të pjerrët shkëmbore, vendi i listuar në UNESCO është veçanërisht i ekspozuar ndaj nxehtësisë.

Mbyllja e Akropolit është kthyer në një trend të përvitshëm, pasi Greqia, së bashku me shumë vende të tjera evropiane, vazhdon të përjetojë vera të nxehta.

Vala aktuale e të nxehtit në rajon duket se do të vazhdojë deri të enjten, sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar Helen, i cili ka lëshuar një paralajmërim portokalli për nxehtësinë, përcaktimi i dytë më serioz.

Temperaturat e larta po ngjallin frikën për një tjetër verë shumë të nxehtë përpara për disa pjesë të Evropës, duke rritur rreziqet e një sezoni shkatërrues të zjarreve dhe duke kërcënuar shëndetin e njerëzve.

Nxehtësia është një nga rreziqet natyrore më vdekjeprurëse, më shumë se 61 000 njerëz vdiqën gjatë valës së të nxehtit rekord të Evropës në vitin 2022.

Një kombinim i ndryshimeve klimatike të shkaktuara nga njeriu dhe ardhja e fenomenit klimatik natyror, El Niño, i cili ka një efekt të ngrohjes globale, ndihmoi në shtytjen e temperaturave, verën e kaluar, në nivele rekord në pjesë të Evropës, kontinenti që ngrohet më shpejt në planet./kb

Të fundit

Shpejtësi dhe përdorim telefoni në timon, Rrugorja e Tiranës arreston 13 persona

Policia Rrugore e Tiranës, ka arrestuar 13 persona gjatë javës që lamë pas. Gjithashtu, janë vendosur më shumë se...

Atentati ndaj Trump, si i shpëtoi atentatori vëzhgimit të forcave të sigurisë/ Dëshmitë

Si mund të ndodhte kjo? Pas atentatit ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump, autoritetet amerikane të sigurisë janë përballur me pyetje të dhimbshme. Pse Shërbimi Sekret...

Lamine Yamal ëndërron: Dhuratë për ditëlindje? Të ngre trofeun me tifozët në Madrid

Lamine Yamal mbush 17 vjeç dhe e pret një takim me historinë. Këtë të diel ylli i Barcelonës ka shansin për të ngritur lart...

Sulmi ndaj Trump/ Berisha: Dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë akt të urryer kriminal

Edhe kreu i PD-së Sali Berisha i është bashkua reagimeve për sulmin me armë ndaj ish-presidentit të SHBA-ve Donald Trump. Berisha shkruan se e dënon...

“Riktheni futbollin në shtëpi”, Spanjë-Angli luhet edhe në media: E ardhmja është e jona

Akti i fundit i “Euro2024” premton spektakël, Spanjë-Angli, dy ekipe me filozofi të ndryshme, me histori të ndryshme, me një rrugëtim krejtësisht të ndryshëm,...

Lajme të tjera

Web TV