Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër shkruhet në një artikull të botuar në të përditshmen australiane ELLE.

E vendosur në detin Adriatik midis Greqisë dhe Malit të Zi, Shqipëria krenohet me llojin e peizazhit pushuesit ëndërrojnë. Histori e pasur, kuzhinë lokale, plazhe të fshehura në jug dhe shtigje të famshme alpine për ecje në veri.

Njohja e ngadaltë e Shqipërisë si një destinacion turistik është kryesisht falë historisë së saj politike: vendi ishte nën sundimin e rreptë komunist për 40 vjet, kohë gjatë së cilës pothuajse asnjë turist nuk lejohej të vizitonte vendin.

Por tani gjithçka ka ndryshuar dhe Shqipëria ka një reputacion të fituar si një perlë e turizmit evropian. Një kërkim i shpejtë në TikTok zbulon se gjithnjë e më shumë vizitorë po vërshojnë në Shqipëri përtë shijuar arratisjet e tyre europiane: Shqipëria është shumë më e përballueshme se fqinjët e saj më të njohura si Greqia, Italia, madje edhe Kroacia, duke e bërë atë destinacionin ideal për ata që kërkojnë të kenë një verë të paharrueshme dhe me një buxhet të përballueshëm.

Ku të shkoni në Shqipëri
Si çdo vend, do të ishte e pamundur të shihje të gjithë Shqipërinë në vetëm një udhëtim. Por nëse po planifikoni pushimet tuaja të ardhshme dhe ndiheni të mbingarkuar nga gjithçka që Shqipëria ka për të ofruar, Më poshtë do të gjeni disa nga destinacionat më të mira shqiptare dhe arsyet pse duhet t’i vizitoni ato.

Shkodër
Me një popullsi prej pak më shumë se 100,000 banor, Shkodra është qyteti i pestë më i madh i Shqipërisë, i vendosur rreth 10 km larg kufirit me Malin e Zi. Qyteti i Shkodrësofron një histori të  pasur në formën e rrënojave që datojnë që nga koha e Venedikut, një qendër e çuditshme e qytetit, një pamje panoramike e maleve të Ballkanit dhe liqeni i famshëm i Shkodrës. Është gjithashtu një pikë ndalimi e përshtatshme për ata që shkojnë në veri drejt maleve shqiptare.

Lexo edhe :  Bashkia Tiranë vijon dezinfektimin në hyrje të pallateve dhe vendstrehimeve

Thethi
Adhurues të aventurës, kjo është për ju. Pavarësisht se në cilën sezon do të vizitoni Shqipërinë, ia vlen të bëni një udhëtim në Theth, një fshat i malor dhe pikënisja e përsosur për ecjet e shumta në Shqipëri. Këshilla jonë? Përjetoni mikpritjen shqiptare në të gjithë lavdinë e saj dhe zgjidhni të qëndroni në një nga bujtinat e shumta të fshatit, ku do të jeni nën kujdesin e një familje shqiptare.

Lumi i Shalës
me siguri keni parë imazhe të ujit jashtëzakonisht blu të lumit të Shalës dhe akomodimit të ngjashëm me Maldivet në rrjetet sociale. Me ujin kristal të pastër, malet e larta dhe një atmosferë krejtësisht të izoluar, ka një arsye pse lumi është një nga atraksionet natyrore më të bukura të Shqipërisë.

Ndërkohë që mund të bëni një udhëtim ditor jashtë lumit të Shalës, ju rekomandojmë të qëndroni natën në bujtinën Livadhi, ku mund të shijoni plazhin privat dhe të zgjoheni me pamje të pabesueshme malore.

Ksamili
Më në jug do të gjeni fshatin bregdetar të Ksamilit. Nëse pëlqeni klubet e plazhit ushqimin e jashtëzakonshëm dhe kulturën luksoze, kjo është për ju.

Himarë
Pak më e qetë se Ksamili, Himara është një qytet i vogël përgjatë rivierës shqiptare. Me plazhe të izoluara bruz, Kalaja e lashtë e Himarës (e cila daton në vitin 5 para Krishtit), një qytet i vjetër dhe shumë shëtitje në bregdet, do t’ju bënin të mendonit se jeni në një ishull të izoluar grek./    S.M

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV