Denoncime

Stop/ Çudia në Kuçovë, pensionet merren në postë nga persona të paautorizuar

Një qytetar ka denoncuar në emisionin “Stop” në Tv Klan se në zyrën e Postës Shqiptare në Kuçovë jepen pensionet edhe pa patur prokurë, madje pa kërkuar as dokument identifikimi të personit, që e tërheq. Mjafton të thuash që...

“Nuk e lejoj as të gjallë e as të…”/ E bija falsifikon firmën dhe i merr nënës shtëpinë

Më 21 Mars, emisioni Stop transmetoi problemin e zonjës Varvara Kapurani, një 77-vjeçare nga Elbasani, e cila pas vdekjes së të shoqit dhe pas 55 viteve martesë, mbeti në mes të katër rrugëve. Kjo për shkak se njëra nga...

Noterja pa licencë merr plot 4 mijë Euro për kalim pronësie/Testamenti në “dorë të fatit”

Në redaksinë e emisionit investigativ “Stop” në Tv Klan ka mbërritur një denoncim nga qytetari Edmond Merko. Edmondi është nga Vlora e jeton në Britani prej vitesh. Në vitin 2014, ai bashkë me nënën e tij të ndjerë që tani...

Denoncimi/ Psikiatrja lëshon raportin kundrejt 5.000 lekëve pa parë pacientin

“Fiks Fare” trajtoi mbrëmjen e së martës një rast specifik mbi dhënien e diagnozës nga një mjeke psikiatre për një person, pa e vizituar dhe pa ditur asnjë të dhënë për të. Edhe pse në terr të plotë informativ mbi personin,...

Denoncimi/ Shtohen rastet e mashtrimit, 1500 euro për kontrate pune në Suedi

Mashtrimi për punësim në vendet e Europës është fenomeni më i fundit, ku mijëra shqiptarë e kanë pësuar. Në javët e kaluara, Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë, sesi agjencia e punësimit B&M Group në Tiranë mashtronte shqiptarët se...

Skandal/ Mësuesi me 3 mijë € të jep diplomën e shkollës së mesme pa bërë asnjë ditë mësim

Fiks Fare zbuloi një tjetër skandal në lidhje me dëftesën e pjekurisë, që mund të merret kundrejt pagesës pa bërë asnjë ditë mësim. Adrian Cani mësues fiskulture në shkollën 9-vjeçare “Adem Bedalli “ në Peqin , bën pazare për...

“Duhet firma e drejtorit legen të kadastrës”/ Ish-burri i noteres ‘sqaron’ qytetarët

Noterja Anila Haxhiu rishfaqet kësaj here me një tjetër rast të denoncuar nga qytetarët në emisionin “Stop” në Tv Klan. Merita Kapri ka blerë një tokë dhe ka kaluar në llogarinë e noteres 14 milionë Lekë, por prej 5...

Mashtrimi ndaj shqiptarëve: 2600 paund për vizë në Angli, 1500 € kontrata për në Suedi

Shqiptarët vijojnë të largohen masivisht, kryesisht në Europë, Angli apo edhe në Amerikën e Veriut. Nëpërmjet azilit, kontratave të punës apo edhe bashkimit familjar, mijëra persona kanë emigruar në këto vende për një jetë më të mirë. Shpesh herë ata...

Qytetari “surprizohet”/ Shkon të paguajë dritat por gjen 4 gjoba pa dijeni

Një qytetar përmes një audiomesazhi tregon për emisionin investigativ “Stop” në Tv Klan se i është drejtuar një pike shërbimi për të paguar dritat dhe ujin dhe ka pyetur edhe për targën e makinës. Aty ka mësuar se nga Dhjetori...

Autobusi i linjës Kamëz-Tiranë pëson defekt, zbret të gjithë pasagjerët në rrugë

Një tjetër incident me urbanët! Një qytetar pretendon se udhëtarët e autobusit të linjës Kamëz-Tiranë kanë zbritur në Zogun e Zi për shkak të një defekti në mjet. Në një denoncim për JOQ, qytetari shkruan se mëngjesin e sotëm kanë...

Të fundit

Çfarë ndodhi mes çiftit? Kriset marrëdhënia e Romeos dhe Heidit

Çifti Romeo Veshaj dhe Heidi Baçi, kanë debaruar me njëri-tjetrin në orët e para të mëngjesit në ‘Big Brother...

Procesi ndaj Salianjit në Gjykatën e Apelit/ Avokati kërkon shtyrjen e seancës, arsyeja

Gjyqi në Gjykatën e Apelit për deputetin demokrat Ervin Salianji për dosjen ‘Babale’ është shtyrë sërish. Avokati i Salianjit, Ledio Braho ka bërë kërkesë...

Ironizon Agron Gjekmarkaj: Djalli ka dalë nga shishja, atë s’e kontrollon më as Rama

Deputeti demokrat, Agron Gjekmarkaj thotë se raporti i DASH për Shqipërinë është një diagnozë, ndërsa ilaçet dhe shërimin duhet ta bëjmë vetë. Në një reagim,...

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë...

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit/ Metën nuk e mban vendi, paralajmëron SPAK

Altin Dumani, është një hap larg shndërrimit në një figurë historike, simbol i drejtësisë së re dhe hero i luftës për shembjen e pandëshkueshmërisë...