test

Zgjedhje 25 Prill

“Nuk kërkoj votën për vete por për PS”, Najada Çomo: Do vijoj të ushtroj profesionin për të fituar betejën me COVID

Në fjalën e saj nga Sheshi “Skënderbej”, kandidatja e PS për qarkun e Tiranës, Najada Como, u shpreh se ndihej e privilegjuar për ftesën për t’iu bashkuar skuadrës së PS. Ajo tha se do të vijojë të ushtrojë profesionin...

Rama: Mandati i 3-të bën të pakthyeshme Reformën në Drejtësi dhe bën të mundur ardhjen e një drejtësie të re

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se mandati i 3 i PS është që të bëhen të pakthyeshme të gjitha reformat që janë rrugës. Rama tha se mandati i 3 bën të pakthyeshme reformën në drejtësi dhe bën të mundur ardhjen...

Rama: S’mund të bëhemi vatra infeksioni! PD tha mesazhin e tmerrshëm se mund të shkelë ligjin

Kryeministri Edi Rama tha se PS nuk mund të kthehet në vatra infeksioni dhe aq më pak të përçojë mesazhe të gabuara se kur je lart mund të shkelësh ligjin dhe të bësh ç'të duash me njerëzit. "Patjetër që fushata...

Rama, shqiptarëve: Nëse doni të dini si do jetë Shqipëria nëse ata fitojnë shikoni sheshin “Nënë Tereza”

Në fjalën që po mban në aktivitetin hapës të fushatës elektorale të PS-së, Kryeministri Rama i ftoi shqiptarët të bëjnë një diferencë thelbësore sipas tij mes mazhorancës dhe opozitës. "Në mungesë të dhëndrit dasmorët dëgjonin klithma, britma, pasthirrma. Si mund...

Grumbullimet në shesh nga PD, Rama: Erdhën si dasmorë duke vënë para dhëndrin që u vonua 1 orë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër dhe me ironi ndaj grumbullimeve që PD organizoi në sheshin 'Nënë Tereza' për nisjen e fushatës elektorale. Rama tha se militantët erdhe më makinë si dasmorë për të pritur një dhëndër që u...

Rama shuplakë PD: Ndryshimi i madh, ne kemi respekt për shtetin, për rregullat anti-COVID, për njerëzit…

Nga aktiviteti i çeljes së fushatës zgjedhore të PS kryeministri Edi Rama i ka dhënë një “shuplakë” PD e cila në aktivitetin e saj në sheshin nënë Tereza ka mbledhur grumbuj njerëzish duke mos respektuar masat anti COVID. “E di...

Rama live duke respektuar rregullat me mbi 21 mijë ndjekës, Basha duke shkelur masat anti-Covid me 7 mijë ndjekës

Paralelisht në Tiranë po zhvillohen aktivitetet për hapjen e fushatave të PS dhe PD-së. Siç mund të shihet edhe nga fotot janë 2 modele krejtësisht të ndryshme. Me Partinë Socialiste dhe Edi Ramën që ka mbledhur në shesh vetëm...

“Edi Rama është një punëtor i jashtëzakonshëm”, Braçe: Kemi punë të madhe për të bërë përtej asaj që bëmë këto 8 vite

Erion Braçe nga aktiviteti i çeljes së fushatës zgjedhore ka kërkuar votën për një mandat të 3 për mundin që ka bërë PS. Fjalimi i plotë: Gjyshe nëna baballarë dhe të rinj që nuk ia dolën dot në një betejë prej...

Ekonomi: Durrsakët kanë një fat të jashtëzakonshëm që kanë kandidat Edi Ramën!

Kandidatja e PS në Durrës Milva Ekonomi në aktivitetin e çeljes së fushatës ka deklaruar se kryeministri Edi Rama kandidon për herë të parë në Durrës ku sipas saj do të vijë me një projekt si në Vlorë. Në...

Hapja e fushatës së PD, mbërrin më shumë se 1 orë me vonesë Lulzim Basha

Edhe pse e kishin njoftuar në orën 17:00, kryetari i Partisë Demorkatike Lulzim Basha ka mbërritur në aktivitetin për hapjen e  fushatës plot 70 minuta me vonesë.

Të fundit

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni...

Publikimi i tezave të Matematikës, reagon menjëherë ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit dhe Sportit siguron të gjithë maturantët dhe opinionin publik se procesi i provimit të Maturës Shtetërore në Matematikë po kryhet brenda...

Media australiane ‘ELLE’: Shqipëria, perlë e turizmit evropian në zhvillim

Shqipëria mund të njihet më së shumti si vendlindja e Dua Lipës , por ky destinacion ofron shumë më tepër shkruhet në një artikull të...

Nga sot, temperatura përvëluese: Si të parandaloni emergjencat e lidhura me nxehtësinë

Jemi në muajin Qershor dhe temperaturat në Shqipëri dhe në shumë vende të botës kanë shënuar rritje ekstreme. Me temperaturat në rritje të verës,...

Ndodh sërish! Studentët në provim, teza e Matematikës publikohet në rrjet

Rreth 28 mijë maturantë i’u nënshtruan sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku po testohen për Matematikën Teza e provimit të Matematikës është publikuar...