test

Zgjedhje 25 Prill

PS hap zyrtarisht nesër fushatën elektorale, beteja e 25 prillit nis nga Sheshi “Skënderbej”

Partia Socialiste do të hapë zyrtarisht ditën e nesërme fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Bëhet me dije se PS do ta nisë fushatën elektorale nga Sheshi “Skënderbej”. Fushata do të nisë në orën 17:30, me një miting në...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kambana e ambasadores Kim: Mos blini e manipuloni votën

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim tha se Sekretari i Shtetit ka përcaktuar individë për korrupsion madhor dhe KQZ duhet të punojë për të parandaluar deformimin e vullnetit të qytetarëve. Çfarë fshihet pas deklaratës së fortë të Kim...

Zgjedhjet e 25 prillit, Rudina Hajdari kandidon në Elbasan

Rudina Hajdari kandidon në Elbasan me 'Nisma Thurje'. Lajmin e ka bërë me dije vetë deputetja Hajdari përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook. Ndër të tjera ajo shkruan se nëse besoni tek ajo dhe ekipi i...

Zgjedhjet/ KQZ publikon draftin: Si do të bëhet regjistrimi i emigrantëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar draftin e projekt aktit “Për Rregullat për regjistrimin e zgjedhësve nga jashtë vendit për Zgjedhjet e Kuvendit”, i cili është ende në konsultim. Në draftin e KQZ thuhet se një sistem do të mundësojë...

Zgjedhjet/ Gogo: Votimi dhe numërimi elektronik kërkon siguri dhe testim

Në një intervistë për gazetën “Fjala” Premto Gogo, përfaqësues i KRIK Albania (Koalicioni për Feforma, Integrim dhe Institucione të Konsoliduara) ka komentuar “integrimin” e votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit 2021. Këto ditë po diskutohet...

Votimi elektronik, PD propozon Fierin dhe Korçën, PS përfshin edhe Tiranën

Pas PD edhe PS ka dhënë propozimin e saj në KQZ për projektin pilot që do të përfshijë në votim dhe numërin elektronik në zgjedhjet që po afrojnë. PD propozoi Korçën dhe Fierin, ndërsa PS bie deri diku dakord me...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Gazment Bardhi drejtues politik për Elbasanin dhe Edi Paloka për Durrësin

Pritjes së strukturave të Partisë Demokratike për të mësuar emrat e drejtuesve të qarqeve, duket se po i vjen fundi. Sot pritet të prezantohet Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi si drejtues politik për qarkun e Elbasanit, ndërsa nënkryetari i kësaj...

25 prill 2021/ Katër muaj para zgjedhjeve, pikëpyetjet se nga do të anojë pushteti

Ekskluzive Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara të këtyre 30 viteve, është ende e vështirë të përcaktohet qartësisht se nga do të anojë pushteti pas 25 prillit. Taktikat e opozitës dhe mazhorancës për të maksimalizuar votat dhe shtimi i elektoratit gri...

Mjeku Gazmend Koduzi: Premtimet e PD,  ç’do bëjë me pandeminë nëse fiton më 25 prill

Drejtuesi i Departamentit të Shëndetësisë në PD Gazmend Koduzi bën publike pesë premtimet kryesore të Partisë Demokratike lidhur me pandeminë nëse kjo forcë politike fiton zgjedhjet më 25 prill. Gjatë emisionit HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU Koduzi rendit:   -Nëse PD...

Rikonfirmimi te LSI, Kryemadhi: Pika kryesore e procesit, një provë për zgjedhjet e 25 prillit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë një bashkëbisedimi të mbajtur sot me gazetarët bashkë me kryetaren e KQZ në LSI Silva Caka, dhe sekretaren organizative Eriona Bixha, tha se uron që transparenca, përfshirja dhe ndershmëria e zgjedhjeve të 21...

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...