Albin Kurti në Prokurori

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është paraqitur në Prokurorinë Themelore të Prishtinës. Albin Kurti ndodhet në prokurori për t’u intervistuar rreth kallëzimit penal që ka bërë ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe Kreut të Partisë Demokratike, Kadri Veseli.

Albin kurti pretendon se Presidenti Thaçi dhe kreu i PDK-së, Veseli ka dhënë dëshmi të rremë nën betim në seancën për organizatën “Syri i Popullit”.

 

Burimi: KosovaPress

Të fundit

Vranësira dhe reshje shiu, si parashikohet moti për sot

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme në territorin shqiptar duke sjellë vranësira dhe reshje shiu ku...

“Nuk më nderuan si kampion bote”, presidenti i PSG Al-Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit

Lionel Messi deklaroi para disa ditëve se klubi i Paris Saint-Germain nuk i shprehu asnjë mirënjohje për faktin që u shpall Kampion i Botës...

Pesëdhjetë vjet më parë vdiq Pablo Neruda, poeti i popullit

Duke hyrë në histori si një nga këngëtarët e mëdhenj të dashurisë, Neruda i donte njerëzit: ai ishte poeti i popullit. Dhe për pjesën...

Dosja e krimeve të luftës/ Akuza Rusisë për shkaktimin e qëllimshëm të urisë në Ukrainë

Avokatët e të drejtave të njeriut po punojnë me prokurorin publik të Ukrainës për të përgatitur dosjen për t'ia dorëzuar gjykatës penale ndërkombëtare   Nga Dan...

Zgjedhjet në Kukës, numërohen 46 kuti votimi, ja kush kryeson me 3 mijë vota

Kur janë numëruar 46 nga 74 kuti votimi, Albert Halilaj ka përforcuar kryesimin me 3069 vota. Janë numëruar 46 nga 74 kuti Albert Halilaj  7397 Emri Vata...

Lajme të tjera

Web TV