Pronari i restorantit akuzohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën e mikut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 60-vjeçar pronar i një restoranti. Akuza nuk është as për vjedhje dritash e as për fshehje taksash.

Pronari i lokalit i quajtur Vasel Nilaj është arrestuar për kryerjen e marrëdhënies seksuale me një vajzë të mitur me inicialet A.N. Vajza në fakt është vajza e mikur të tij.

Ja si ka ndodhur ngjarja

Ditën kur pronari i lokalit ka abuzuar me vajzën, kishte ftuar familjen e kësaj të fundit në banesën e tij, duke i dhënë një darkë. Pasi kanë përfunduar darkën, vajza e mitur së bashku me nënën dhe babain e saj, kanë shkuar të flenë në dhomën e gjumit në shtëpinë e Vasel Nilaj.

Por teksa prindërit i kishte zënë gjumi, Vasel Nilaj, ka shkuar në dhumën e gjumit, ka çuar vajzën e mitur nga gjumi, duke e ftuar në kuzhinë për të shikuar një film. Pikërisht pasi kanë shkuar të dy në kuzhinë, Nilaj ka filluar ta prekë në vende intime dhe ti heqë bluzën,e më pas ta puthë në buzë. Kjo skenë është parë dhe nga babai i vajzës, ku i ka thënë, Vaselit, “…mos ma prek vajzën..”.

Të nesërmen në mëngjes rreth orës 07:30 minuta vajza ka dalë nga banesa e Vaselit dhe ka shkuar tek banesa e saj në fshatin G. dhe më pas ka shkuar në shkollë, duke e shoqëruar me makinë i arrestuari Vasel Nilaj.

Një ditë më vonë pronari i lokalit kishte ndaluar automjetin e tij fuoristradë tip Mercedez-Benz me targe AA 300 JE dhe ishte kapur në telat e rrethimit të shkollës 9-vjeçare të fshatit Kolsh.

Pronari po bisendote me një nxënëse duke i thënë fjalët, “…hajde zemër, hajde shpirt etj…”.

Lexo edhe :  Programi për kujdesin e shikimit, ministrja Koçiu: Ja sa fëmijë kryen kontrolle

Nga punonjësit e policisë është marrë kontakt me personin konkret duke e pyetur për arsyen e qëndrimit tek shkolla. Në momentet e para ai është identifikuar si Vasel Nilaj, duke pohuar se vajzën e ka mbesë, në atë shkollë dhe më pas është marrë, kontakt me drejtorin e shkollës dhe mesuesin kujdestar, të cilët kanë deklaruar se Vaseli nuk ka lidhje me nxënësen.

Gjithashtu në funksion të hetimit janë pyetur edhe drejtori i shkollës dhe mësuesi kujdestar, të cilit japin të dhëna të njëjta me deklarimet e nxënëseve të mitura. Nga dyshimet e policisë gjyqësore duke qenë se nuk është adiminstruar akti i ekspertimit mjeko-ligjor dyshohet se Vasel Nilaj, ka kryer mardhenie seksuale me të miturn A.N. Gjatë shoqërimit në komisariat, Vasel Nilaj, i është bërë testi i alkoolit, me aparatin “dragges” nga ku ka rezultuar se Vasel Nilaj, ka konsumuar alkool në masën 0.88 mlg/l në testin e parë dhe në masën 0.93 në testin e dytë. /Fjala.al

Të fundit

Daron Acemoglu: Inovacioni teknologjik nuk është i barabartë me prosperitetin

Studiuesi turko-amerikan zbërthen klishetë. Ai argumenton se kapitalizmi bazohet në idenë e gabuar që qeniet njerëzore duhet të konsumojnë,...

20 mënyra si bizneset mund të përfitojnë nga punësimi i shpejtë e cilësor

Punësimi me shpejtësi po bëhet shpejt qasja standarde në tregun e sotëm të punës, sipas njohurive nga Zip Recruiter. Përmirësimi i procesit të rekrutimit...

Dita e Librit, mes leximeve dhe trëndafilave

nga Mauretta Capuano   Takime me shkrimtarë, lexime, prezantime librash, lexime të përbashkëta, emisione, konferenca. Po shpërthejnë iniciativat për Ditën Botërore të Librit dhe të Drejtës së...

Pa dieta strikte, 5 rregulla të arta për të qëndruar në formë

Për t'u ndjerë në harmoni me veten dhe për t'u ndjerë mirë me trupin tonë, strategjia kryesore është të bëjmë gjithçka duke synuar ekuilibrin,...

Vendi im e di se çfarë ndodh kur bëni një marrëveshje me Rusinë

Nga Paula Erizanu   Gjithnjë e më shumë njerëz, përfshirë Papa Françeskun, po i kërkojnë Ukrainës të heqë dorë nga mbrojtja dhe të ulet në tryezën...

Lajme të tjera

Web TV