Samsung i vendosur të konkurrojë iPhone, vjen me një shërbim të ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Samsung është duke punuar për të konkurruar iPhone. Këtë herë konkurrenca vjen me aplikacionin AirDrop të iPhone. Për të konkurruar këtë aplikacion Samsung do të hedh në treg Quick Share për telefonat e tij Galaxy.

Ashtu si AirDrop, inovacioni i ri do t’ju japë një mënyrë të thjeshtë për të transferuar skedarë midis dy telefonave Galaxy.

Me aplikacionin e ri, ju do të mund të zgjidhni nëse do të lejoni që vetëm kontaktet tuaja të ndajnë skedarë me ju ose t’i lejojnë të gjithë të tjerët aty pranë që t’ju dërgojnë meme, video dhe gjëra të tjera.

Tani do të keni mundësinë të përdorni Quick Share për të transmetuar skedarë në pajisjet e tjera duke u mbështetur në SmartThings.

Për ta bërë këtë, së pari duhet të ngarkoni skedarë përkohësisht në Samsung Cloud dhe pastaj t’i transmetoni ato në një pajisje SmartThings.

Kjo veçori duket se kufizohet në 1 GB për dërgim për një total deri në 2 GB në ditë. Burimi: Yahoonews, Përshtati: Fjala.al

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV