test

“Deklarata raciste e Teutës”, Tirana kërkon ndërhyrjen e Disiplinës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndeshja Tirana-Teuta duket se ka vazhduar edhe jashtë fushës së blerët, ku nga të dyja skuadrat ka pasur një sërë reagimesh kundër njëra-tjetrës..

Në qendër të këtyre reagimeve ka përfunduar lojtari i kryeqytetasve, Michael Ngoo për të cilin sipas klubit të Tiranës janë bërë deklarata raciste.

Në një reagim në rrjetet sociale, Teuta akuzon Ngoo për frakturat e tre lojtarëve të saj, ku bie në sy se në këtë postim nuk shkruan direkt emrin e tij, por i referohet lojtari me ngjyrë i Tiranës.

“KF Teuta dhe tifozët janë shumë të irrituar për veprimet e lojtarit me ngjyrë të Tiranës, Michael Ngoo, i cili me goditjet e tij me brryl i ka shkaktuar fraktura tre lojtarëve tanë. I bëjmë me dije komisioneve pranë FSHF-së, që të shikojnë pamjet filmike, dhe të marrin masa për këtë lojtar mostër në fushë, që i ka të përsëritura këto gjeste. Gjithashtu i bëjmë thirrje arbitrave, që ta kenë më shumë në vëmendje këtë lojtar me ato gjeste të shëmtuar me dashje në fushë.

Zyra për shtyp—KF Teuta”-thuhet në reagimin e Teutës.

Për këtë njoftim ka ardhur edhe kundërpërgjigja e bardhebluve të kryeqytetit, të cilët kanë kërkuar që Komisioni i Etikës të marrë në shqyrtim këtë rast.

“Respekt për kundërshtarin brenda dhe jashtë fushe. Kjo është përgjigja e vetme për deklaratën raciste dhe aspak etike të Klubit të Futbollit Teuta. Ftojmë Komisionin e Etikës të marrë në shqyrtim çdo fjalë të shkruar dhe thënë në drejtim të Michael Ngoo.

Një shkresë zyrtare me kërkese do ta përcjellim pranë Federatës Shqiptare të Futbollit.

Ne jemi Tirona, më shumë se një klub futbolli”-shkruhet në faqen zyrtare të Tiranës./Fjala.al/

Të fundit

Lady Gaga bën daljen e parë publike pas thashethemeve për shtatzëni

Këngëtarja e njohur Lady Gaga është shfaqur për herë të parë në publik pas thashethemeve për shtatzëni, gjatë shfaqjes...

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres. Vetëm...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Lajme të tjera

Web TV