Pamje katastrofike/ Stuhia ‘Ciara’ u merr jetën dy personave në Britani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Stuhia ‘Ciara’ që goditi Britaninë e Madhe të dielën, ka shkaktuar shumë dëme materiale dhe dy humbje jetësh njerëzore.

Autoritetet policore bënë me dije se viktimat ishin një 58-vjeçar i cili ishte duke udhëtuar me makinë në momentin që i ka rënë një pemë dhe e ka lënë të vdekur në vend, ndërsa viktima tjetër një 77-vjeçar u rrëzua në akull duke marrë plage të rënda në kokë dhe si pasojë humbi jetën.

Stuhia ‘Ciara’ ishte më e madhja në 7 vitet e fundit. Të gjitha rrugët në vend u përmbytën, ndërsa ekipet e emergjencës vazhdojnë të jenë në terren për të ndihmuar njerëzit./Fjala.al

Të fundit

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Lajme të tjera

Web TV