Hynte shtëpi më shtëpi/ Kapet duke vjedhur skifteri i Tiranës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia ka arrestuar një 37-vjeçar i cili vidhte shtëpi të ndryshme në kryeqytet. I arrestuar me inicialet B.Ç e kishte kthyer vjedhjen e shtëpive në një zanat pasi ishte dënuar edhe më parë për këtë vepër penale.

37-vjeçari me banim në Babrru kishte vjedhur edhe disa banesa përgjatë vitit 2019, ndërsa sot është kapur në flagrancë nga shërbimet e e Komisariatit  të Policisë Nr.1 në Tiranë.

Njoftimi i policisë: Kapet dhe arrestohet nga shërbimet e Komisariatit  të Policisë Nr.1 ,  një 37-vjeçar që kryente vjedhje banesash.

37-vjeçari i kapur në flagrancë me precedentë të mëparshëm penal. Zbardhen dhe dokumentohen dhe tre raste të tjera të vjedhjes në banesa  të kryera gjatë vitit 2019  po nga ky shtetas.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë si dhe për  kapjen e vënien para drejtësisë të autorëve, Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr 1, si rezultat i punës hetimore të kryer dhe  informacioneve të siguruara në rrugë operative për vendndodhjen e  personit që dyshohej si autor i vjedhjes së banesave,  bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

– B. Ç., 37 vjeç, banues në Babrru/Tiranë . I dënuar më parë për “ Vjedhje”.

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor edhe i tre rasteve të tjera të vjedhjeve të banesave  të ndodhura në juridiksionin e Komisariatit të Policisë Nr.1, gjatë vitit 2019.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një çantë shpine me disa prej sende të vjedhura. Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vjedhja”.

Të fundit

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës (Emrat)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin edhe për 7 deputetë të tjerë të opozitës. Deputetët ndaj të cilëve është kërkuar përjashtimi janë Ervin Salianji, Bledjon...

Lajme të tjera

Web TV