Fotot/ Nexhmijen e mbulojnë me flamur, njerëzit në varrim numëroheshin me gishta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa ithtarë të komunizmit që numëroheshin me gishtat e dorës kanë marrë pjesë ne përcjelljen e Nexhmije Hoxhës për në banesën e fundit. Gruaja e diktatorit Enver Hoxha ndërroi jetë dje në moshën 99 vjeçare.

Të pranishmit në ceremoni, disa familjarë dhe disa mbështetës të gjallë të komunizmit, e kanë mbuluar arkivolin me flamurin shqiptar dhe më pas janë nisur drejt varrezave të Sharrës në kryeqytet.

Nexhmija do të varroset pranë varrit të burrit të saj, Enver Hoxhës.

-I biri braktis Nexhmije Hoxhën, nuk i shkon në varrim

-Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës: “Jo! Unë nuk njoh zot…”

Të fundit

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Lajme të tjera

Web TV